Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Akademisyenleri Ses Getiren Projelerini Anlattı

Tarih: 28/02/2016

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü akademisyenlerinden  Doç. Dr. Murt Akkaya, Yrd.Doç.Dr. Arif Sarı, katıldıkları TV programında bilişim gündemini ve GAÜ’nün projelerini anlattı.


 


Programda öncelikle Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü hakkında bilgi aktaran Doç. Dr. Murt Akkaya şunları söyledi; “Çevremizde çözülmesi gereken sorunlar vardır. İşletmelerin çalışmlarını daha iyi hale getirmek için kullandıklrı bazı sistemler vardır ve  bizim işimiz bu sistemeleri geliştirmek” dedi.


 


Akkaya ayrıca, International Game Developers Association (IGDA) tarafından 2009 yılında başlatılmış olan Global Game Jam 2016 (GGJ 2016) isimli etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını belirterek şunları belirtti;


 


 “ GAÜ Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencileri, Cry engine oyun motoru kullanarak "The Fall of the Ritual" isimli 3D FPS savaş oyununu tek başına başarı ile tamamlamayı başararak, etkiliğe katılan 3 farklı üniversite arasından 3 boyutlu oyun geliştirmeyi başaran tek üniversite olmayı başardı. Bu da ada da ilk olmamızı sağladı. Öğrencilerimiz 48 saate uykusuzkalıp 3 boyutlu oyun geliştirdi” dedi. 


 


Akkaya,  yarışmanın GAÜ’nün MIS labaratuarlarında gerçekleştiğini, üniversitenin bu ve buna benzer organizasyonlarda herzaman yanlarında olduğunu ve kendileirni desteklediklerini söyedi.


 


Yrd.Doç.Dr. Arif Sarı  konuşmasında GAÜ bünyesinde öğrencilerin akademik gelişimleri ve iş hayatına adapte olmaları için sürekli etkinlikler düzenleyip sahaya hazırladıklarını bildirdi. Bilişim alanında öğrencilerin kendilerini geliştirecekleri fırsatlar sunduklarını ifade eden Sarı,  yapay zeka ve bilişim suçlarını önleme yönünde çalışmalar gerçekleştirdikleirni ifade ederek şunları söyledi;


“Son zamanalarda siber saldırılarla ilgili yoğun haberler yapıldı. Biz bunun üzerine bilgi güvenliği ve yapay zeka ile belli noktolar da daha da üst düzeye getirilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Üzerinde çalıştığımız ulusal güvenlik duvarı projemiz var. Bunun yanında, proje çalışmalarımızı Murat hocam ile birlikte GAÜ labaratuarlarında sürdürmekteyiz ve üniversite bu konuda bizlere sonuna kadar destek olmaktadır” dedi.