Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ, Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Sempozyumu’nun 2.’sini Gerçekleştriyor

Tarih: 29/06/2016

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Sempozyumu 5-6 Aralık 2016 tarihinde GAÜ’de gerçekleşecek.


 


GAÜ İşletme Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Derviş Kırıkkaleli ve Türkiye Hazine Müşteşarlığı ekonomislerinden Doç. Dr. Hasan Murat Ertuğrul’un önderliğinde gerçekleştirilecek olan konferansın 5-6 Aralık 2016 tarihlerinde gerçkeleşecek. 2015 yılında International Network for Economic Research ile Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesi arasında, uzman yerli ve yabancı birçok bilim insanının katılımı ile gerçekleşen ve 2 gün boyunca ekonomi ve finans alanında son gelişmeler ve çalışmaların sunulduğu 1. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Sempozyumunun bu yıl 2.’si gerçekleşecek.


 


Bu yıl 2.’si gerçekleşecek olan Sempozyum, Türkiye’de Hazine Müşteşarlığı ekonomisti Doç. Dr. Hasan Murat Ertuğrul katkıları ile geçen yıl olduğu gibi dünyaca ünlü akademisyenleri ve araştırmacıları ağırlamayı planlıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ İşletme Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Derviş Kırıkkaleli, Bu yılki açılış konuşmacılarının; Syracuse Üniversitesinden Prof. Dr Badi H. Baltagi; Dünya Bankası İslamik Finans başkanı Dr. Zamir Iqbal; İstanbul Borsası eski başkanı Doç. Dr. Talat Ulusever; Bankalar Denetleme ve Düzenleme Kurulu başkan yardımcısı Doç. Dr. Aziz Turhan; HSBC Global’ın direktörü Doç. Dr. Alper Ozun’nun olacağını bildirdi. Sempozyumun ana konularının ise; uygulamalı mikroekonomi; uygulamalı makroekonomi; uygulamalı uluslararası ekonomi; uygulamalı enerji ekonomisi; uygulamalı finansal ekonomi; uygulamalı eğitim ekonomisi; uygulamalı sağlık ekonomisi; ekonometri; istatistik; risk yönetimi; matemetiksel finans ve ekonomi; finans; fon yönetimi; islamik finans ve islamik bankacılık olduğunu ifade eden Kırıkkaleli, sempozyumunun büyük ses getireceğine inandığını söyledi. 


 


Kırıkkaleli, dünyanın dört bir yanından finans ve ekonomi alanlarında uzman katılımcıların katılması beklenen konferans bünyesinde yapılacak sunumların, GAÜ öğrencilerinin ufkunu açmasının yanında, bilimsel düşünmeyi ve var olanı gelistirme yeteneğini geliştirmelerini sağlayacağını söyleyerek, bu tür organizasyonların öğrencilerin araştırmaları, tezleri ve dersleri için de faydalı olacağını belirtti.KKTC’de çalışan araştırmacılar ve akademisyenlerin yıllar yılı kendisini geliştirmek için, yurt dışındaki uluslararası konferans ve seminerlere katılma zorluğu yaşadıklarını belirten Kırıkkaleli, adada düzenlenen bu tür konferans ve seminerler sayesinde kendilerini akademik anlamda daha donanımlı hale getirebildiklerini ifade etti. Ayrıca bu tip uluslararası organizasyonların sadece GAÜ’nün değil; KKTC’nin de dünyada tanınmasına katkı sağladığını vurguladı.


 


Ayrıca konuyla igili GAÜ’den yapılan açıklamada, konferansa dinleyici olarak katılımın tüm araştırmacılara ve öğrencilere üçretsiz olarak sağlanacağı belirtilirken, konuyla iligli herkesin 5-6 Aralık tarihleri arasında GAÜ’de gerçekleşecek olan . Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Sempozyumu’na davetli olduğu ifade edildi.